Egyesületünket 2001 decemberében alakítottuk, mely magában foglalja a
KÉK GÁRDISTÁK Mazsorett és Showtánc Csoport
(amely már 1995 óta működik), a
LUNA Hastánc Csoport
és a felnőtt ill. ifjúsági
társastánc klub
tagjait.

Az egyesület működésének célja:

Veszprémben és környékén megrendezésre kerülő kulturális és sportrendezvényeken való részvétel és ezáltal azok színvonalának emelése,
szabadtéri programokhoz vendégcsalogatás,
amelyre napjainkban egyre nagyobb az igény.

Egyesületünkben minden generáció képviselteti magát, hiszen foglalkozásainkat a 6 éves gyermektől a 66 éves nagymamáig látogatják. Ennek megfelelően az életkori sajátosságokat szem előtt tartva céljaink prioritása változik:

• Míg a gyermek és tinédzserkorú fiatalok esetében: szabadidő hasznos és tartalmas eltöltésén túl a mozgáskordináció, ritmusérzék, képességek fejlesztése, ízlésformálás, a közösségi viselkedési formák elsajátítása, az egészséges életmódra való nevelés.
  • Dolgozó felnőttek esetében: stresszoldás, kondicionálás, prevenció.
  • Nyugdíjas korúaknál: egészség megőrzés, a mozgás, egy közösséghez tartozás élménye.

Csoportjaink az ország számos városában, a legkülönbözőbb rendezvényeken, fesztiválokon, jótékonysági rendezvényeken képviselték városunkat. Határainkon túl a Vajdaságban, Németországban, Ausztriában, Szlovákiában szerepeltek óriási sikerrel.

FILOZÓFIÁNK:

A tánc az életöröm lényegéből fakadóan politikamentes és független. Nem elhatárolódik, hanem magához ölel.